ТОВАРИСТВО СПРИЯННЯ НЕПОВНОСПРАВНИМ ОСОБАМ «В КРАЇНУ СОНЦЯ» діє від 2007 року при Комплексі Спеціальних Шкіл # 8 в м. Тихи (Сілезія, Польща). Воно об’єднує батьків, опікунів і терапевтів неповносправних (в основному інтелектуально) осіб. До нього може вступити кожен, у кого в сімї є неповносправні, а також усі бажаючі, які хочуть допомагати таким особам.

Ми починали від підтримки учнів нашої школи, і впродовж усього часу й далі провадимо цю діяльність, однак намагаємося також пам’ятати і про потреби молодих людей, які закінчують школу – тим котрі попри діагноз "неповносправність" освоїли певну професію – ця група молодих людей найбільше потребує допомоги.

Наші підопічні – в основному особи з розумовою неповносправністю. Вони, зважаючи на існуючі в суспільстві стереотипи мислення щодо їхнього професійного потенціалу, виключені з ринку праці і відкинуті на маргінес суспільного життя. Наша діяльність спрямована на те, щоб вони все таки могли активно брати в ньому участь.

Товариство проводить заняття в Клубі Активності Неповносправних Осіб, метою яких є зростання життєвої зарадності, а також суспільної та особистої активності учасників. Щороку ми реалізуємо програми оздоровчої реабілітації: удосконалення, гіпнотерапії, каністерапії. Товариство також долучилось до справи покращення якості спеціальних опікунських послуг, які надаються особам з аутизмом, а також організувало стажування асистентів неповносправних осіб. Разом з Інкубатором Суспільної Підприємливості ініціювало ідею створення соціального кооперативу для випускників Початкової Спеціальної Професійної Школи за спеціальністю кухар, а також впродовж кількох років учні кухарських класів надають послуги кейтерінґу для Міської Управи.

На теперішньому етапі ми концентруємося на підтримці окремих осіб у професійній активізації та допомозі в усамостійненні. Найбільша група, яка дотепер знайшла роботу – це четверо наших випускників, які працюють у соціальному кооперативі «Сади Смаку», чим ми дуже пишаємось.


переклад Олеся Герасима

Контакт

Stowarzyszenie W Strone Slonca
Edukacji 21, 43-100 Tychy, Польща
телефон: +48 506199255
електронна пошта: biuro@wstroneslonca.info
банк PL 35 2490 0005 0000 4500 9573 1570
SWIFT: ALBPPLPW